fbpx
Rachmaninov & Schnittke – Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Wanneer

zaterdag 22 april, 2023 20:15

Rachmaninov & Schnittke – Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss

Dit concert valt onder de Hoor-bij-ons-pas. Informatie over deze korting leest u hier.

Capella Amsterdam zou zo maar eens het beste koor van Nederland kunnen zijn. Onder leiding van hun chefdirigent Daniel Reuss zingen ze Alfred Schnittke’s meesterlijke Boetepsalmen


Rachmaninov door het jeugdkoor van Nieuw Vocaal Amsterdam

In het voorprogramma zingt het jeugdkoor van Nieuw Vocaal Amsterdam Rachmaninovs Zes Koren (1895). De componist schreef het werk voor de Mariïnsky meisjesschool, het is daarom geschreven voor hoge stemmen en piano. Zoals het jeugdkoor van Nieuw Vocaal Amsterdam het zal uitvoeren is qua geluid helemaal zoals het door de componist bedoeld was.

Schnittke

met zijn twaalf boetepsalmen schreef Schnittke muziek die door merg en been gaat. Toepasselijk; de psalmen staan in het teken van boetedoening voor straf en zonde. Voor zijn compositie koos Schnittke voor een kale toonzetting, waarbij de tekst centraal staat. Op het moment dat de tekst zich tot God richt, maakt de kaalheid plaats voor een weldadige warmte, alsof plotseling de zon doorbreekt.

Schnittke Boetepsalmen | Rachmaninov Zes koren op. 15

Cappella Amsterdam | Daniel Reuss dirigent