Er zijn zo van die pareltjes in Leiden die zó goed verborgen lijken dat je ze bijna vergeet. Afgelopen zomer, tijdens de ijsthee test zat ik er heerlijk op het zonnige terras aan het water. Vlak daarna lunchte ik er met een culi collega. En tóch vergat ik in de periode daarna weer hoe ongelofelijk lekker je bij Brasserie de Poort kunt eten. Tot ik mijn eigen lijstje 10x lunchen in Leiden doorlas en ik me realiseerde dat Brasserie de Poort hier ook gewoon niet op stond. Hoe suf!
Een prima excuus dus er om samen met manlief weer te gaan lunchen. En ook nu was weer ik zó blij verrast. De lunchkaart is uitgebreid. Je kunt à la carte kiezen. Maar ook uit een menu. Doe jezelf een plezier en kies voor dat 4 (of meer) gangen sharingmenu (€ 24,50 per persoon bij 4 gerechtjes).

Bij dit menu kiest de chef welke gerechtjes je krijgt (er wordt uiteraard rekening gehouden met evt. allergieën of dieetwensen) en weet je dus zeker dat je verrast wordt. Van de zomer at ik op deze manier al goddelijke varkenswangetjes en ook nu was het weer een feest voor mijn smaakpapillen.
Twee van de vier gerechtjes waren vegetarisch, maar juist die maakte het er eigenlijk alleen maar verrassender op. Want de terrine van biet is de lekkerste die ik geproefd heb. En dan heb ik het nog niet gehad over de coquilles van oesterzwam. Het ziet eruit als vis, maar is volledig vegetarisch. Zo hoog op smaak. Zo verrassend. Geweldig!
We dronken er allebei een glas (oké twee… ) Verdejo bij en kwamen tot de conclusie dat het weekend had niet beter kunnen beginnen én dat we Brasserie de Poort hierna nooít meer zullen vergeten. Dus dat lijstje met 10 tips is nu een lijstje met 11 tips 😉

Brasserie de Poort is de hele week (dus ook op maandag!) vanaf 10u geopend. Je kunt er overigens niet alleen lunchen, maar ook ’s middags borrelen of ’s avonds aanschuiven voor het diner. Je vindt ze aan het water, naast de Zijlpoort.
