Informizely customer feedback surveys

Lunchduo: een minitrip naar Japan

| Blogs

Soms ben je gewoon even druk en dan schiet de lunch er nog wel eens bij in. Dat was voor ons als lunchduo ook het geval. Gelukkig zijn er in de stad genoeg opties voor een wat latere lunch.

Wij besloten eens een kijkje te nemen bij Mizumi in de Mandenmakerssteeg. Van buiten een kleurrijke zaak, maar zodra je naar binnen stapt voelt het alsof je een mini-trip naar Japan hebt geboekt.

Je schuift al snel aan een van de tafeltjes, kan zowel hoog als laag, en wordt vriendelijk welkom geheten. Het concept en het menu worden duidelijk uitgelegd. Eigenlijk is het heel eenvoudig: zes verschillende ramen in heerlijke bouillon, aangevuld met een collectie bijgerechten waarbij kiezen nog best lastig wordt. Alles klinkt goed en ondertussen kijken we onze ogen uit bij het zien van alle gerechten die uit de kleine keuken komen.

Onze keuze viel op een Tonkotsu- en een Miso-ramen, met daarbij een portie gyoza en karaage. Die laatste deelden we, omdat we al het vermoeden hadden dat de ramen goed zouden vullen. Natuurlijk mochten wat extra chilivlokken niet ontbreken, zodat het geheel net wat pittiger werd.

En wat drink je daarbij? Een huisgemaakte ijsthee natuurlijk. Het smaakte allemaal uitstekend, dus in korte tijd hadden we alles op. Daarna was het weer tijd voor een harde realitycheck: buiten was inmiddels een stevige Hollandse zomerbui losgebarsten.

Dus dronken we rustig onze ijsthee op terwijl we wachtten tot de regen was overgetrokken en het weer veilig was om naar buiten te stappen. We moesten namelijk snel verder, want cultureel Leiden riep. Er wachtte nog een opening van een expositie in het Leidse Museum.